Umělý kámen do interiéru v mnoha variantách

S umělým kamenem do interiéru jsme se mohli poprvé setkat před více než deseti lety. Již první prototypy z vývojových pracovišť přinesly ohromující výsledky, které napodobovaly obklady z pravého přírodního kamene, a to s minimálními náklady. Právě finanční dostupnost byla jedním z důvodů, proč se tento materiál rozšířil po celém světě a získal značnou oblibu. Tím hlavním důvodem byl však vzhled, který nachází uplatnění jak v exteriéru, tak i uvnitř obytných místností.
textura břidlice

Přednosti umělého kamene

Hmotnost – ta je ve srovnání s přírodním kamenem nesrovnatelně nižší. V souvislosti s tím klesají nároky na statiku zdiva, nosnost podlah, stropů, nosných konstrukcí apod.
Náklady – přírodní kámen je mnohonásobně dražší, a to ve všech modifikacích – jako obklad stěn, podlah, kuchyňských pracovních desek atd.
Povrch – není to žádná plastická hmota s povrchem z 60. let minulého století, kde již na první pohled poznáte lacinou imitaci. Povrchová struktura je tak dokonale plastická, že ji takřka od přírodního kamene nerozeznáte.
Štípaný kámen – ten je také v nabídce, pochopitelně jako imitace, která ovšem vypadá velice zdařile.
Speciální požadavky – reakce na požadavky zákazníků jsou velmi pružné, lze vyrobit na zakázku i jiný barevný odstín nebo tvar obkladu.
Barevné ladění – stovky různých dekorů umožňují poměrně snadné sladění obkladu s okolní fasádou a stavebními prvky, totéž platí i o interiéru.
světlo na dlažebních kostkách
Nároky na údržbu – jsou velmi nízké, zatímco u přírodního kamene je třeba používat speciální prostředky, u toho umělého to neplatí. Vystačíte s běžnými saponáty v domácnosti pro interiéry a u venkovních obkladů se doporučuje vysokotlaký čistič.
Dekorace – kromě praktičnosti je tento materiál velmi dekorativní. Doporučuje se navštívit kamennou prodejnu s vzorkovníky a ukázkami realizací.
Snadná pokládka – zvládne ji i amatér, nezkušený kutil, je třeba pouze zvolit správné lepidlo, penetraci, a dodržet navrhovaný pracovní postup.