Nabídky najdete na internetu


Ještě poměrně nedávno bylo dobrovolnictví velmi oblíbenou činností. Lidé rádi věnují svůj volný čas také druhým lidem, kteří jsou zároveň velmi potřební. Nejaktivnějšími dobrovolníky jsou mladí lidé z řad středoškolských a vysokoškolských studentů a pak lidé, kteří by se dali označit například jako mladí senioři. Tedy lidé, kteří odešli relativně nedávno do důchodu, ale mají ještě příliš mnoho energie na to, aby seděli nečinně doma.
V posledních letech došlo v naší republice k velkému poklesu dobrovolnických aktivit. Svědčí to o skutečnosti, že člověk myslí především sám na sebe a svůj prospěch. Je to určitě smutná skutečnost a je jistě velmi žádoucí, aby lidé tento přístup změnili, a proto je podpora dobrovolnických aktivit velmi žádoucí.
stidentka u zdi.jpg
Pokud byste se chtěli stát dobrovolníky a nevíte jak na to, pomůže Vám internet, kde najdete různé webové stránky, které se zabývají dobrovolnictvím. Asi nejznámější portál je Dobrovolník. To se týče také lidí, kteří dobrovolníky shání.
studentka u pc.jpg 

Bohatá nabídka možností

Na těchto webových stránkách najdete bohatou nabídku možností. Mnozí lidé se totiž domnívají, že dobrovolníci nabízejí společnost starším lidem. To může být, ale možností dobrovolnictví je podstatně více. Můžete dobrovolničit v kultuře, můžete nabídnout nejen svůj čas, ale také své odborné znalosti, velký zájem je třeba o grafické nebo programátorské práce. Například programátoři a IT odborníci, kteří by byli ochotni pár hodin měsíčně pracovat bez nároku na odměnu, jsou opravdu zapotřebí.
Nabídky dobrovolnictví najdete na webových stránkách v těchto kategoriích.
 
·           Kultura
·           Zdravotnictví
·           Lidé s hendikepem
·           Lidé se závislostí
·           Práce se zvířaty
·           Věda a výzkum
·           Lidé s autismem
·           Veřejná správa
·           Životní prostředí
·           Děti a mládež
·           Senioři
·           Lidé bez domova
·           Sport
·           Lidská práva
·           Benefiční akce
·           Zahraniční projekty