Jak úspěšně podnikat?

Domnívám se, že by takový nastávající podnikatel měl mít především dobrou myšlenku. Tedy měl by mít v hlavě těch myšlenek logicky více a měl by je mít jak se patří srovnané, ale nyní jde hlavně o ten jeden jediný nápad. O to, co by chtěl podnikat, kde, jak a proč.
Protože když jeden neví, na co se vrhnout, sotva může uspět. Pořídit si nějakou provozovnu, dát si nad ni honosný vývěsní štít a pak v ní sedět se založenýma rukama a doufat, že se tam nahrnou lidé a začnou mu platit za realizaci toho, co mu sami navrhnou, vysvětlí a dost možná i pomohou udělat, to k úspěchu nepovede.
noviny pro podnikatele
Pokud jeden neví, kde podnikat, může logicky snadno narazit. Zkuste si rozjet dejme tomu opravnu zemědělské techniky přímo v centru naší metropole nebo naopak na tom nejodlehlejším místě naší vlasti, kde chcíp pes, provozovat průvodcovské služby pro turisty! Zkuste se vrhnout na těžbu uhlí někde, kde se toto nikdy nevyskytovalo, zkuste vydávat regionální noviny v místě plném negramotných spoluobčanů!
Otázka „jak“ je pak stejně důležitá. Protože kolik a jakých aut si pořídit pro spediční firmu? Kde a jak si založit vlastní web a co na něj dát? Kde na to vzít peníze a z čeho je splácet, pokud tyto nejsou vlastní? Jak, jak, jak?
A v neposlední řadě je tu i ona otázka „proč“. Proč vlastně chceme dělat to, co chceme dělat? Pokud zní odpověď, že proto, že jsme v tom dobří, máme dost možná vyhráno, pokud si odpovíme, že nás to baví, může to dopadnout dobře též, ovšem pokud je tím důvodem jenom a pouze naštvat sousedy, kterým se taková provozovna hned vedle nich nezamlouvá, nebo pokud tím chceme někomu odvedle škodit a nic víc, dejme tomu provozovat veřejnou skládku hned vedle sousedova prosperujícího hotelu, nejspíše to dobře nedopadne a nám nakonec zbydou leda tak oči pro pláč.
schůzka podnikatelů
Zkrátka a jednoduše je celá řada možností, cest a důvodů, proč a .
Podnikat se dá leckde a v lecčem, fantazii se meze nekladou. Ale ať už se člověk rozhodne pro cokoliv, měl by v první řadě přemýšlet. Protože připomíná-li snad svými schopnostmi někoho z dvojice Pat a Mat, možná by si měl sny o podnikání raději nechat zajít.