Existují i dřevěné mobilní domy?

Snad každý člověk touží po vlastním bydlení. Avšak zdaleka ne každý se chce vázat na jedno místo. Jsou lidé, kteří chtějí cestovat, ráno se probouzet s tím, že neví, kde budou večer spát. Pro ty může být klasický dům či byt zbytečnou přítěží. Je totiž nutné se o něj starat, platit nájem, elektřinu, a to i v době, kdy jste na cestách.

Tito lidé se tedy často poohlíží po mobilních domech. Ty se často prodávají ve formě karavanů či přívěsů, které je možné zapřáhnout za běžný osobní automobil. Jaké to má výhody, není třeba říkat. Lidé na cestách se nemusí starat, zda někde seženou místo na spaní. Jednoduše zaparkují. Také pokud dostanou práci například v jiném městě, nemusí řešit dojíždění – zkrátka se do něj přesunou.

karavan2

Samozřejmě jsou zde i nevýhody. Tou první je omezený prostor, což může způsobovat problémy zvláště v zimě, kdy nás mráz prakticky uvězní uvnitř. Také je potřeba doplňovat nádrže na vodu a pravidelně vypouštět toaletu. I to je však pro mnohé lidi malá cena za svobodu.

Je samozřejmě jasné, že existuje mnoho typů těchto obydlí. Jedním z těch zajímavějších jsou pak dřevěné mobilní domy. Ty mají za cíl se co nejvíce podobat klasickým dřevěným budovám ze starších dob. A je pravdou, že dřevo skutečně působí teplým příjemným dojmem.

Ovšem zde se nabízí otázka, zda jsou skutečně celé ze dřeva. Přeci jen, je nutné jej zapřáhnout za automobil, a nelze ani opominout váhu, kterou musí podvozek i kola nést. Proto tyto mobilní domy skutečně nejsou celodřevěné.

prives1

Ve skutečnosti se jedná o klasický typ, který je však zvenčí i zevnitř překryt dřevem. Tím se mu dodá požadovaný vzhled. Výhodou samozřejmě také je, že dřevo lépe drží teplo. To oceníme opět především v chladném počasí.

Je však potřeba mít také na paměti, že především vzhledem k omezenému prostoru je zde i větší riziko požáru, než v klasickém dřevěném domě. Je tedy dobré zachovávat opatrnost.

Nakonec záleží jen na vás, který si vyberete. Jen je dobré předem zvážit všechna pro a proti, ať se nespálíte a svého rozhodnutí nelitujete.