Vypravte se za přírodními krásami s pronajatým vozem


Nemáte prozatím vlastní vůz, anebo se vám jeho vlastnictví nevyplatí, protože byste jej nevyužívali moc často, ale jen nárazově, a chtěli byste zavítat na výlet, nezávisle na hromadných dopravních prostředcích? Pak byste mohli využít nabídky služeb nejlevnější autopůjčovny v Praze. Výhodou vozů z autopůjčoven je jejích technický stav, nemusíte se totiž v podstatě vůbec o nic starat. Pouze si naplánujete trasu vašeho výletu, zajistíte pojištění, pro případ, že byste vozidlo poškodili vaší vinou, a můžete vyrazit.

krása Krkonoš

To nejobtížnější na celé operaci je zřejmě plánování trasy, aby byla poutavá, atraktivní, přiměřeně dlouhá, aby měla co nabídnout i z hlediska dalekých rozhledů, a aby bylo možno využít vhodného ubytování. Teoreticky lze přespat i v kempu, ale přece jen jsou priváty pohodlnější. Kam se tedy vypravit, aby to stálo za to?

Mumlavský vodopád

Rokytnice nad Jizerou – bývá zde zejména v létě méně návštěvníků a je tu poměrně klid, který lze využít k pěší turistice směr Studenov a do Harrachova – Ryžoviště k Mumlavským vodopádům. Můžete se odtud vypravit i na stezku podél Jizery, do Kořenova a k osadě Jizerka či na rozhlednu Štěpánka.

meandry Vltavy

Vyšší Brod – přenocování ve Vyšším Brodě byste mohli využít k pěší turistice podél Čertových proudů a Čertovy stěny a případně si tu pronajmout loď a splout si úsek Vltavy do Českého Krumlova. Další možností je návštěva přehradní hráze Lipno a koupání ně některé z travnatých či písečných pláží.

Údolí Berounky – kde kdo zná řeku Vltavu jako vodák, anebo když se řekne „Lužnice“, spousta lidí vám naznačí, že protéká Veselím nad Lužnicí, Soběslaví, Táborem a Bechyní, ale pojmy, jako jsou Podkrašovský mlýn a hrad Krašov, Rakoluská rybárna, Žíkovský mlýn nebo Skryje každému známé nejsou. Přitom jde o tak malebnou krajinu, že byste ji tu zřejmě neočekávali. Vyplatí se tu přenocovat alespoň na prodloužený víkend a navíc je to poměrně blízko Prahy.