Shake and vape liquidy


Elektronické cigarety slouží jako skvělá a zdravější náhrada klasických cigaret. Ale elektronické cigarety sami o sobě vapovat nemůžete. Potřebujete do nich náplň, kterou budete vapovat. Konkrétně liquid, který do elektronických cigaret patří.

Liquidy si můžete míchat zcela sami, takže vás pak vyjde vape levněji než klasické cigarety. To vás ale vyjde, i když si budete kupovat již hotové náplně. Vapování vás zkrátka vyjde levněji, než klasické cigarety.

vaping

My se ale zaměříme na liquidy ve formě shake and vape. Co to je, jak se míchají a jak se používají?

Liquidy shake and vape nabízejí všechny prodejny s potřebami pro elektronické cigarety. Jedná se o lahvičky většího objemu, nejčastěji 60 nebo 120 ml, v kterých je několik mililitrů náplně. Kolik, to si určí výrobce. Může to být 10,12,20 nebo i 30.

Ty, které mají 20 ml v 60 ml lahvičce budou dost sladké. Ovšem jsou ideální třeba pokud si mícháte liquidy do podů. Tam potřebujete sladší a výraznější chuť, aby byla pořádně cítit. Pokud ale máte strach, že bude chuť příliš sladká, prostě lahvičku nedolijete až po okraj.

Zakoupenou lahvičku poté dolijete bází. I ty se prodávají v potřebách pro elektronické cigarety. Mají různý poměr PG a VG. Pro vapování ve stylu MTL potřebujete více PG, než u vapování ve stylu DL. Nezapomeňte ale, že aroma, které je v lahvičce, je čisté PG.

liquid

Báze seženete tedy v nejrůznější hustotě. 70/30, 50/50 i jiné hodnoty.

Pokud chcete mít náplň bez nikotinu, jednoduše celou lahvičku dolejete až po okraj bází. Pokud v ní ale chcete mít i nějaký nikotin, budete potřebovat ještě nikotinové boostery. I ty se prodávají v různém poměru PG a VG.

Kolik ale přidat nikotinové báze, abyste dosáhli takové hodnoty nikotinu? Nejsnadnější způsob je najít si na internetu kalkulačku, do které zadáte objem a požadovanou sílu nikotinu, a ona za vás vše vypočítá.