Bez pouzdra na brýle se do terénu raději nevydávejte


Brýle na čtení

Chystáte se na dovolenou a berete si s sebou svou oblíbenou knihu? Proč ne, kniha se hodí vlastně všude, u moře, na horách, na cyklistickém výletu i na pěší turistice. Číst knihu je neobyčejný relax, záleží samozřejmě na žánru, který čtete, tím máme na mysli zejména něco lehčího, žádná dramata, ale drama to bude tehdy, pokud doma zapomenete dioptrické brýle na čtení, anebo co je velmi podobné, vezmete si brýle s sebou bez pouzdra. Vložíte je do zavazadla jen tak, bez pouzdra. Pouzdro chrání brýle nejen před poškrábáním, ale i před hrubým mechanickým poškozením tlakem v tašce, v batohu nebo v kufru. Brýle patří k nejkřehčím předmětům v domácnosti a podle toho se k nim také musíte chovat.

práce na počítači

Brýle sluneční

Dnes se vyrábí sluneční brýle s UV filtrem, tedy takové, které váš zrak skutečně chrání. Není to tedy módní výstřelek, ale mnohdy i nutnost, například pokud se ocitáte v zasněžené krajině a vysvitne Slunce, jehož paprsky se odráží ve sněhu a pálí do očí. Bílá barva odráží nejvíce slunečního záření a pro lidský zrak je zejména pobyt na horách nejen nepříjemný, ale i nebezpečný.

brýle s pouzdrem

Sluneční brýle jsou úplně stejně křehké, jako brýle dioptrické, musíte tedy bezpodmínečně mít podchycené zabezpečení, a tím je pouzdro na brýle vhodné velikosti, aby se v něm brýle nedeformovaly, nekroutily a nebyly pouze pro zlost a na obtíž.

Sluneční brýle lze brát s sebou kamkoli a na dovolené je určitě užijete, ať už s nimi putujete do hor, k rybníku, na přehradu, na vodáckou výpravu, na výlet na kole, anebo se snažíte vystoupat na vrchol Kriváně ve Vysokých Tatrách a překonat své vlastní hranice. S brýlemi prožijete v přírodě své nejkrásnější dny, a ty bývají zejména v průběhu týdenní nebo čtrnáctidenní dovolené, kde máte dostatek času na odpočinek, a kde vás tamní prostředí zbaví stresu, co jste si jej s sebou přitáhli z města.