Potraviny, které zlepší váš milostný život

Lidé nejsou stroje a proto je naprosto normální, že se vám ráno nechce vstávat, odložíte plánovaný úklid či nemáte náladu na postelové hrátky. Jestliže však nálada na fyzický kontakt s partnerem přetrvává, vyzkoušejte přírodní afrodiziaka.

Řeřicha peruánská

Řeřicha peruánská je spíše známá pod označením maca. Jedná se o rostlinu, jejíž kořen je bulvovitý a vzhledem připomíná řepu. Protože se jedná o plodinu, která se pěstuje v Andách, a proto je velmi obtížné sehnat tuto potravinu v čerstvém stavu. Naštěstí je v našich oblastech prodávána v podobě prášku. Mimo jiné zdraví prospěšné látky, které pomáhají při nejrůznějších neduhách, slouží jako velmi silné afrodiziakum.

Granátové jablko

Exotické ovoce s hořkou kůrou a velkým počtem semen uvnitř, které jsou obaleny sladkými míšky. Ovoce je známý symbol plodnosti a pěstuje se téměř po celém světě, proto si můžete granátové jablko zakoupit v téměř každém supermarketu. Pomáhá při chudokrevnosti, zvyšuje imunitu a také je využíváno jako afrodiziakum.

granátové jablko

Chřest

Bylina, která je velmi oblíbená v gastronomii pro svou jemnou chuť a široké využití. Chřest se v obchodech prodává buď zelený či bílý a konzumuje se blanšírovaný či v syrovém stavu. Rostlina je velmi vynikající surovina, kterou však zpracujte nejlépe v den zakoupení, jedině tak si dokáže udržet chuť a křehkost. Slouží jako silné afrodiziakum, snižuje bolestivé menstruace, upravuje hladinu cukru v krvi, a proto byste ho měli zařadit i do vašeho jídelníčku nejen pro zlepšení intimního života.

zelený chřest

Zázvor

Jedná se o koření s velmi intenzivní chutí a vůní. Známý je především jako výborný pomocník při nachlazení či jako jedna z hlavních ingrediencí indické a asijské kuchyně. Co se o něm ale příliš neví, jsou jeho léčivé účinky na poruchu erekce a mimo to, zvyšuje i sexuální apetit, snižuje cholesterol a pomáhá redukovat váhu.