Energie a teplo zdarma

Sluneční energie a solární panely, vyplatí se to? To je jistě otázka, nad kterou přemýšlel každý, kdo platí za energie. Odpovědi můžou být různé. Solární energie se rozhodně vyplatí na místech, kde po velkou část roku dopadají sluneční paprsky, to je ale zřejmě každému jasné. Těžko by někdo umístil solární panel na místo, kde je stín.
bruneta u vody.jpg
Pokud se budeme věnovat solární sprše, jedná se o velice ekonomické řešení, jak v letních měsících ušetřit za ohřev vody. Pokud sprchu umístíme příhodně, lze ji využít nejen jako očistu před vstupem do bazénu, ale také jako odpočinek po náročném dni. Pokud se chcete podílet na „zelenějším“ způsobu života, není od věci vyzkoušet sprchy .
ekologické vyhřívání.jpg

Solární sprcha není ovšem jen příhodná k bazénu, lze ji také využít jako ideální dárek pro vaše známé. Pokud mají bazén, či nikoliv na tom nezáleží. Sprcha není tak nákladná a v létě poskytne dostatek teplé vody pro všechny.
Jak tedy solární sprcha funguje? Jelikož se řadí mezi zařízení využívající solární energii, má na vyvýšených místech umístěny černé akumulační články, které zachytávají sluneční paprsky, ty pak následně mění na energii.
Někdo by samozřejmě mohl namítnout, že taková sprcha může mít příliš vysokou počáteční investici, ale opak je pravdou. V dnešní době se již můžeme na trhu setkat s takovými typy sprch, které šetří jak energii, tak i vaši peněženku. Pokud se obáváte záruky či trvanlivosti tohoto produktu, není třeba mít strach. Výrobce se za něj zaručuje potřebnou kvalitou, a jelikož je na vše 2 roky záruka, při sebemenších potížích je možné problém zkonzultovat.
zastřešení bazénu.jpg
Ovšem není až tak zásadní, zda vás stojí účet za elektřinu o pár korun více, či méně. Pokud využijete solární sprchu, uděláte něco pro naši modrou planetu, a také budete o krok blíž k přírodě.
Hlavně je zapotřebí užít si letní měsíce v klidu a pohodlí, navíc zpříjemněné teplou sprchou od našeho slunce.