Jak bylinky pomáhají s hubnutím, a které jsou ty nejlepší

Snažíte se zhubnout a už jste vyzkoušeli snad všechno? Možná, že to není tak úplně pravda. Zkuste vsadit na bylinky a osvědčené přírodní tipy na hubnutí.

Jak bylinky pomáhají s hubnutím, a které jsou ty nejlepší

Bylinky jsou tou nejlepší přírodní alternativou, léčí řadu nemocí a ulevují nám při nachlazení nebo bolestech. Pokud alespoň trošku věříte v přírodní sílu bylinek, určitě byste na ně měli vsadit i při hubnutí. Existuje řada osvědčených typů na hubnutí a bylinky v nich hrají velmi důležitou roli. Pro začátek si ale ujasněme, že samy o sobě bylinky za vás určitě hubnout nebudou, pokud pro to nic neuděláte, jen těžko bude mít jejich užívání nějaký účinek. Mohou vám ale výrazně dopomoci k vysněné postavě. Na které vsadit?

pexels-photo-3912947

Začínáme

Máte už delší dobu pocit, že se ve svém těle necítíte dobře, že byste potřebovali shodit nějaké to kilo navíc nebo vám to lékař dokonce doporučil? V případě, že máte dlouhodobější zdravotní obtíže a jste méně nebo více při těle, je jasné, že hubnutí je zcela na místě. Pokud to chcete udělat jen pro to, abyste se cítili lépe nebo kvůli estetickému výsledku – také to není špatně a určitě se do hubnutí pusťte. Výpočet BMI vám může hodně pomoci – číslo, které se získává výpočtem výšky a váhy usnadní rozhodování o tom, kolik kilogramů je pro vás dobré shodit. Číslo je však pouze orientační, stává se pouze motivací, a proto k němu také takto přistupujte. Většinou je podstatné u osob s nadváhou a využívají jej i lékaři.

Bylinky pro snadnější shazování

Existuje řada tipů, diet i doporučení, co byste pro vysněnou váhu měli udělat. Základem úspěchu je ale vždy dobře fungující metabolismus. A právě ten mohou ovlivňovat vybrané bylinky. Když tedy budete poctivě dodržovat zásady zdravé a přiměřené výživy, občas si dopřejete pohyb a k tomu začnete užívat bylinky, můžete se propracovat k vysněné váze snadněji a rychleji – navíc bez stresu a nesmyslných diet. Opravdu je ale velmi důležité nepřecpávat se, hýbat se a k tomu užívat bylinky jako podporu hubnutí. Nikdy nespoléhejte na to, že slupnete šest knedlíků a bylinky za vás tento dietní hřích samy odčiní.

pexels-photo-531260

A jaké bylinky jsou pro hubnutí nejlepší? Mezi osvědčené pomocníky patří rozhodně máta peprná, která usnadňuje trávení a podporuje zdravý metabolismus. Do jídel zařaďte také majoránku nebo oregano a skvělým pomocníkem je i kopřiva. Ostropestřec mariánský známý pro své detoxikační účinky je také velmi nápomocný při hubnutí a navíc čistí játra od toxických látek v těle.

I na bylinky ale jděte opatrně, zvolte si jen jednu a nikdy neužívejte denně více než jednu polévkovou lžíci.