Jak se provádí čištění odpadů a kanalizací

Kdo pravidelně podrobuje čištění odpadů v domácnosti chemickými prostředky nebo speciálním kmenem bakterií, je ve výhodě vůči lidem, co se o tyto záležitosti příliš nezajímají. Ovšem i tam, kde se potrubí čistí pravidelně, může dojít k jeho zanesení. Pak se vyplatí kontaktovat specializovanou firmu.

odpadní potrubí

Čím se čistí odpady

Vodní paprsek – tímto způsobem se uvolňují nečistoty velmi efektivně, a to nejčastěji u kanalizačních systémů v rodinných domech, firmách i v obcích. Provádí se proudící vodou pod vysokým tlakem z úzké trysky a je k tomu zapotřebí velký vodní rezervoár, zajištěný obvykle nákladním cisternovým vozem. Výhodou je využití u velkých průměrů odpadního potrubí včetně kanalizačních jímek, rozvodů a trativodů. Tlakové čištění kanalizace je možné použít i u větších průměrů domovních stoupaček, které jsou pouze zanesené nečistotami a kalem, a jsou alespoň zčásti průchodné. Obecně jde o velmi účinný proces a v praxi se s ním můžete nejčastěji setkat v bytových domech a u obecních či městských kanalizačních systémů.

odpadní systém

Ocelové pero – protahování otvorů malých průměrů je velmi efektivní způsob, jak prorazit zcela zanesený (ucpaný) odpad. Tlaková síla hnacího hřídele s otáčecí spirálovou koncovkou si poradí s nečistotami typu mastnot, chlupů a vlasů, ale i s menšími předměty, které se do odpadu nedopatřením dostaly, jako jsou sponky, řetízky, náramky, prsteny, skořápky ořechů, kosti a jiný biologický materiál. Některá pera se pohání ručně, ale většinou jde o pohon elektromotorem. Tímto způsobem lze objednat pravidelné i občasné čištění odpadů z koupelen a kuchyní a bytových odpadních rozvodů včetně stoupaček o menším průměru. Výhodou je ryze mechanický způsob čištění a prorážení potrubí, aniž by byla použita tlaková voda, která by mohla v objektu odtékat a způsobit materiální škody. Další předností je také nižší cena za tuto službu.