Co dokáže pravý ženšen

Víte, co je to pravý Ženšen? Je to docela drobná rostlinka s mohutným kořenem, v němž se ukrývá úžasná síla, resp. spousta živin, které nesmírně svědčí našemu organismu. Anebo orgasmu – oba výrazy jsou správně!

Zbaví vlivu stresu – pravý Ženšen je adaptogenní rostlinka, možná jste se s tímto výrazem již setkali, ale nevíte, co znamená. Nyní tedy krátké vysvětlení: Adaptogen adaptuje organismus na vznikající stres, což je velmi cenné zejména tehdy, jde-li o dlouhodobý, tzv. chronický stres. Jako příklad můžeme uvést situaci, kdy každý den ráno musíte vstávat v důsledku zazvonění budíku – to je první stresující nepříjemnost. Druhou nepříjemností je úprk na zastávku autobusu, aby vám neujel.

listy Ženšenu

Třetí nepříjemnost je příchod do zaměstnání, kdy na vás šéf vychrlí kritiku za nějaký nesplněný úkol. Čtvrtá nepříjemnost vznikne, když vám manželka po příchodu domů vynadá, že jste zapomněl koupit chleba a pátá, když sledujete večerní zprávy a dozvíte se o prudkém nárůstu cen energií. Pět těchto událostí stačí k tomu, aby vám nadledvinky vyprodukovaly mnohem víc kortizolu a adrenalinu, než je zdrávo. Ženšen vám pomůže dramatickou reakci na stres výrazně snížit.

kořen Ženšenu

Posílí testosteron – Ženšen je perfektní pomocník i v situacích, kdy byste se rádi milovali s vaší překrásnou partnerkou, načež váš zájem podpoří i její zájem o sex. Jenže pokud jste vystresovaní, přetížení a unavení, hladina testosteronu vám významně poklesne, a poklesne i váš pohlavní úd, takže z milování nebude nic.

Nezoufejte, protože Ženšen, podobně jako jiné adaptogeny, např. Kotvičník zemní či Maca peruánská, dokáže hladinu testosteronu upravit, aniž byste se museli ládovat Viagrou či jinými chemickými koktejly. Adaptogenní rostlinky při správném dávkování nezpůsobují žádné vedlejší účinky, takže vaše erekce, optimální ejakulace a orgasmická vyvrcholení nebudou jen, jak se říká „něco za něco“.