Nejsnazší je spoléhat se sami na sebe

Jestliže už několik let vlastníte chatu, tak jistě moc dobře víte, že to s její údržbou není o mnoho snazší než třeba s takovým rodinným domem – stejně jako na rodinném domě, tak i na chatě je potřeba pořád něco upravovat, opravovat, vylepšovat, rekonstruovat, dostavovat. A co teprve v případě, když vám tato chata neslouží jen k rekreaci, ale také k tomu, abyste si v ní víkend, co víkend nejen odpočinuli od městského shonu, ale také něco vypěstovali na přilehlé zahradě. Nic vám totiž nevylepší váš jídelníček tak jako přísun vlastní čerstvé zeleniny.

octavia

A co si budeme povídat, každý zahrádkář moc dobře ví, že ta jeho vlastnoručně vypěstovaná zelenina se s tou komerčně prodávanou vůbec nedá srovnat, jak co do kvality, tak co do obsahu různých chemických látek. Zkrátka, u vlastní zeleniny a ovoce stoprocentně víte, co jíte. Ovšem kdo chce jíst vlastní úrodu, toho čeká také dost práce na zahradě, kterou je potřeba pravidelně zušlechťovat, k čemuž potřebujete jak zahradnické náčiní, tak kompost, hnůj, opěry k rostlinám a případně i nějaké moderní motorové pomocníky, kteří se vždycky hodí.

tažné

Nicméně to jsme stále jen na zahradě a stále ještě nemluvíme o tom, kolik je práce s údržbou samotné stavby. Je potřeba navozit a naštípat dříví na topení, opravit střechu či fasádu, vybavit chatu solidním nábytkem, který se vám už třeba v bytě nehodí, ale na chatě jej uvítáte. A to všechno jsou věci, které musíte na místo nějak dopravit, a to nejlépe svépomocí, což je ten nejlevnější a zároveň nejpohodlnější způsob, při kterém nemusíte na nikoho spoléhat, nemusíte nikoho prosit ani za nic platit. Záleží jen na vás, kdy máte na své plány čas a chuť. A k takovému pohodlí vám snadno dopomůže právě vlastní vozík a tažné zařízení octavia, díky kterému vozík za svou škodovku hravě a rychle připevníte.