Proč je takový zájem o žárovky H7 night breaker

Kvalitní výrobek se prodává sám a mnohdy nepotřebuje ani výraznou reklamu. O tu se zaslouží především samotní konzumenti. Jedním z nich je také nejžádanější žárovka do předních světlometů od výrobce Osram. Proč je o ní na trhu takový zájem?

dálnice noční

Oslňování protijedoucích vozidel – u výkonných zdrojů může docházet k oslňování řidičů v protisměru, o tom jistě nikdo z vás nepochybuje. Vývojová pracoviště konstrukčních kanceláří se s tímto jevem musí potýkat a je to svým způsobem tak trochu alchymie – vyrobit takový model, aby dostatečně silnici osvítil a zároveň nebyl nebezpečný pro ostatní účastníky silničního provozu. Společnosti Osram se to podařilo, jeden z nejžádanějších produktů na trhu H7 night breaker je pokryt speciálním a patentovaným povrchem, tlumícím nežádoucí paprsky v úhlu, který může oslnění způsobit. Výrobky byly schváleny pro evropský trh a jsou pochopitelně homologovány i pro provoz na našich komunikacích.

Zkrácení reakčního času – většina dopravních nehod není zaviněna technickým stavem, ale chybami řidičů. Nikdo z nás není neomylný, za volantem se však počítá každá drobnost. Jednou z nich je i čas potřebný k reakci na nenadálou událost, zvláště za snížené viditelnosti. Odborníci, zabývající se studiemi vývoje nehodovosti tvrdí, že dnešní uspěchaná doba zvyšuje stres i v kabině vozu a v konečném důsledku pak dochází buď k ukvapeným, nebo naopak opožděným reakcím, a situace na silnici se posuzuje neadekvátně. Rozhodující je i nedostatečné osvětlení, které hladinu stresu ještě zvýší.

noční osvětlení

Širší a delší kužel – nejproblematičtějším místem v zorném poli řidiče je pravá krajnice. Levý jízdní pruh odděluje plná nebo přerušovaná dělicí čára a ta jasně vymezuje jízdní koridor, a co se odehrává v levém pruhu, není tak podstatné na rozdíl od pravé krajnice. Odtud přichází nebezpečí v podobě přecházejících chodců a cyklistů, kteří nemusí mít na sobě reflexní oděvy, a kola také nebývají vždy vybaveny dostatečně silným osvětlením.