Jak zabavit studenty?

Jsou učitelé, kterým jde hlavně o to, aby výuka studenty bavila a aby to na hodinách nevypadalo tak, že daní studenti nebudou dávat pozor a místo toho se budou dívat do mobilních telefonů a zkoumat, co je nového na sociálních sítích. Bohužel něco takového je opravdu zábavou dnešních studentů a pokud učitel nechce, aby to na jeho hodině vypadalo tak, že skoro nikdo nebude dávat pozor, protože dané žáky bude hodina nudit, mohlo by to dopadnout tak, že samotný učitel bude z něčeho takového na konec velmi zoufalý.

Jestliže se chce učitel vyhnout zoufalství z toho, že nikdo z dětí nevěnuje dané hodině takovou pozornost, jaká by byla potřeba, aby dané učivo pochopili, bylo by vhodné vymyslet takový způsob učení, aby to dané děti bavilo. Je například možné vymyslet různé hry, díky kterým se děti naučí vyjmenovaná slova nebo násobilku. Je jasné, že bude chtít něco takového hodně práce, ale uvidíte, že ve výsledku to bude stát za to, protože dané děti budou hodiny bavit a hlavně budou rády na dané hodiny chodit, protože díky tomu, že pojmete výuku jinak, budou všemu rozumět.

učící se student

Každý učitel by měl mít dané hodiny připraveny tak, aby dětem bylo líto, když zrovna nebudou moct na danou hodinu přijít, protože budou muset jít například k lékaři. Uvidíte, že pokud začnete učit trochu jiným stylem, děti si něco takového zamilují a daleko lépe si budou dané věci pamatovat.

Uvidíte, že člověka může mnoho věcí překvapit a to včetně něčeho takového.

Zkuste i vy jedno odpoledne strávit tak, že se zamyslíte nad tím, jak udělat dané hodiny zábavnější, protože je možné, že i vás budou dané hodiny ve výsledku mnohem více bavit, protože nebudete muset stále dané děti okřikovat, aby se chovaly slušně nebo dávaly pozor.

učící se lidé

Pamatujte ale na to, že dané hry by neměly být nějakým způsobem náročné, aby i děti, které nejsou na učení příliš dobré, neměly problém něco takového zvládnout.

Uvidíte, že jiný styl výuky bude přesně to, co daní studenti budou potřebovat.