Nepodceňujte výběr maziv a olejů

Průmyslová maziva nejsou ve veřejném sektoru tolik diskutována, přitom jsou často mnohem důležitější než maziva určená pro dopravní prostředky. Právě na průmyslu totiž stojí veškerý provoz, který na silnicích je. Proto všichni, kteří hledají oleje pro své pracovní stroje, by si měli uvědomit, že šetřit se v této oblasti opravdu nevyplatí.
mazací olej.jpg

Jak šetřit, když existují standardy?

Možná si říkáte, že není možné nakoupit ve špatné kvalitě, když existuje tolik různých kvalitativních standardů. Možná byste se však divili, jak je tomu ve skutečnosti. Ačkoliv výrobci se musí podrobovat nějakým kontrolám kvality, není možné zajistit, že všechny vývozní série těchto produktů budou natolik kvalitní, aby se daly použít i pro náročný průmyslový provoz. Právě proto přichází na scénu výrobci, kteří to se svou produkcí myslí opravdu vážně a chtějí svým zákazníkům nabídnout vždy to nejlepší, a to při zachování kvality a co nejnižší ceny.

Kde nakupovat výhodně?

Když je vaším cílem kvalitní olej pro převodovku soustruhu nebo hledáte spíše tuhé mazivo pro pohyblivé části nějakého jiného mechanismu, určitě se budete jako první dívat na cenu takového prvku. Zamyslete se však nad tím, že některé značky jsou cenami někde zcela jinde, přitom kvalitou se mnohou vyrovnat menším a za to pečlivějším výrobcům. Tohle je příklad velkých výrobců, kteří mají ve světě věhlasné jméno. Takoví výrobci pak hledí především na své vlastní výdělky, a nikoliv na to, aby svým zákazníkům nabízeli opravdu něco kvalitního.
strojové oleje.jpg

Menší výrobci jsou zárukou

Pokud budete nakupovat v sortimentu maziv a olejů, nebojte se zvolit i takového výrobce, o kterém jste nic neslyšeli. Stačí totiž krátké představení, a rázem budete vědět, že tohle je ta pravá volba. Sami totiž uvidíte, že produkty jsou vysoké kvality i bez toho, aby jejich cena byla příliš vysoká kvůli reklamě. Takovým produktům můžete skutečně důvěřovat.