Čím vás může překvapit sedací vak

Už jste se někdy zkušebně posadili do sedacího vaku? Jestliže je to pro vás prozatím pouhá teorie a nikdy jste se nepřesvědčili o jeho vlastnostech, pak si najděte chvilku a navštivte některý ze skladů či kamenných prodejen nábytku, které si tím nepodmiňují okamžité zakoupení jejich produktů, získejte jasnou představu o tom, co vás čeká:

fialový vak

Nebudou vás bolet záda – bolesti zad jsou v mnoha případech způsobeny, kromě monotónní pracovní zátěže manuální prací, také nevhodným sezením. Je to obvykle tehdy, máte-li k dispozici byť pohodlné, ale pouze rozměrově stabilní a neměnné křeslo. Tím pádem v něm zaujímáte jen velmi omezený počet poloh, kdy si neustále přesedáte dopředu a dozadu, zleva doprava a zpět, zkrátka jen v tom krátkém rozsahu, co vám výrobek dovolí. Tehdy vás může rozbolet oblast bederní a krční páteře, ramena a šíje. Sedací vak beanbag.cz má ovšem tu výhodu, že jej vytvarujete podle potřeby velmi pružně, změníte polohu během okamžiku, můžete v něm i ležet, být v pololeže, klečet, sedět v tureckém sedu, být v poloze vůči podlaze našikmo, zkrátka tak, jak si potřebujete zrovna vyhovět. Výplň se postará o to, aby tělo bylo měkce nadnášeno a uvolnila se většina svalových partií.

sedací vaky na písku

Bude vám teplo – výplně kvalitních vaků tvoří dnes již standardní polystyrenové kuličky EPS, ty se osvědčily ze všech výplní nejvíc a vykazují lepší vlastnosti, než přírodní materiály, jako jsou např.. pohankové slupky. Polystyren je, jak známo, velmi dobře izoluje teplo, a to jak na fasádách domů, tak i to tělesné. Budou vás tedy prohřívat vaším vlastním teplem.

Nevadí mu voda – pokud zvolíte nylonový potah, který je příjemný na dotek, velmi pevný a houževnatý, bude u osvědčeného výrobce z vnitřní strany opatřen pogumovanou vrstvou, která zabrání průsaku tekutin dovnitř. Takže, když vak polijete čajem nebo limonádou, nic se neděje, snadno jej zvenčí vyčistíte a tekutina se dovnitř nedostane. Takové vaky mívají i otvor pro výměnu výplně, takže můžete kuličky odsypat nebo přisypat či zcela vyměnit – dle vaší potřeby.