Svatba a vše okolo ní

Když plánujeme svatbu, chceme si ji především užít a nestresovat se. Což se ale většinou nepovede. Zařizování, plánování a realizace nejsou zrovna jednoduché a tím pádem nás většinou také dost vystresují. Máme ale možnost nechat si udělat svatbu na klíč a užít si svůj den tak, jak sami chceme, ale aniž bychom všechno museli zařizovat sami. Co vše za nás svatební agentury mohou zařídit?

nevěsta

Agentura vám zařídí v podstatě vše, od zkoušek svatebních šatů v salonu, objednávek jídla až po realizaci vašeho vysněného dne, kde se může nacházet svatební koordinátor, který bude vše řídit a postará se o to, aby vše šlo přesně tak, jak má. Odpadá vám tudíž stres s plánováním během daného dne i před ním. Svatba sice vyjde dráž, ale mnohdy ne o moc, protože svatební agentury mají lepší smluvní ceny s dodavateli i se salony a tím pádem zase ušetříte jinde. Pokud si chcete svatbu opravdu užít, jedná se o nejlepší volbu.

svatba

Další variantou je realizace svatby, kdy si vše zařizujete sami. Jde to, není to zase tak těžké, jen je dobré si pár věcí pohlídat.

1. Místo kde svatba proběhne je nutné objednat dostatečně dopředu, v podstatě hned, kdy se rozhodnete svatbu uspořádat, protože místa jsou velice brzy obsazená (mnohdy i rok předem). Ve stejné době objednejte i svatebního fotografa, protože ti bývají také velice brzy obsazení. Třeba svatební fotograf Opava mívá plno velice brzy.

2. Seznam hostů je také nutné dát dohromady co nejdříve, od něj se totiž odvíjí další věci, které je nutné řešit.

3. Dort a občerstvení je také nutné objednat dostatečně dopředu především skrz kapacity kuchyní, abyste nakonec nebyli na svatbě o hladu.

4. Šaty pro nevěstu by se měly začít hledat aspoň čtvrt roku před svatbou, především pokud budete dělat nějaké úpravy, jako je zužování či rozšiřování šatů, kvůli čemuž opět musíte sehnat švadlenu. I těch je jako šafránu.

Během svatebního dne se vždycky něco nepovede, je důležité si z toho nedělat hlavu a svatbu si užít i tak.