Solární sprcha – jedinečná volba pro horké dny


Tropické teploty slibují zvýšený počet dnů, kdy si můžeme užívat venkovního koupání. Tady přichází ke slovu solární sprcha. Měla by být nezbytným doplňkem vašeho bazénu, neboť slouží jednak ke sprchování před vstupem do vody, jednak k oplachování po koupání v bazénu. Tím, že výrazně snižuje počet bakterií i mechanických nečistot, které se dostanou do bazénu, pomáhá udržet kvalitu vody a šetří bazénovou chemii.
Solární sprcha


Nemusíte však nutně být vlastníkem bazénu, abyste si užili venkovní osvěžení během tropických dnů. Vzpruhu v podobě příjemně chladivé spršky vody si můžete dopřát i bez vysokých nákladů na pořízení bazénu a zemní práce. Venkovní sprchu oceníte při práci na zahradě nebo na chatě, v blízkosti sportovišť nebo při pouhém pobytu na terase, když teploty šplhají příliš vysoko. V zahrádkářských a chatařských koloniích solární sprcha poslouží jako ekologický zdroj teplé vody, a tím vyřeší i otázku hygieny. Další výhodou je, že neznečištěnou vodou můžete bez obav zalévat záhony.


Volte kvalitní zařízení, jehož snadná instalace vás nebude stát mnoho času ani námahy. Materiálem může být plast nebo hliník, oba mají své přednosti i nedostatky. Tělo solární sprchy slouží jako zásobník vody, který pojme až 50 litrů vody ohřívané slunečními paprsky. Se zvyšujícím se objemem nádoby pochopitelně roste cena zařízení a také čas nutný na ohřátí vody. Sprcha o objemu do 20 litrů pohodlně dostačuje potřebám jedné osoby. 
venkovní sprcha


Solární sprcha vyžaduje přívod studené vody, rovnou plochu pro montáž a možnost odtoku vody. Pro ohřev je nezbytné, aby zařízení bylo umístěno na slunci, nejlépe tam, kam dopadají sluneční paprsky celý den. Při instalaci na správném místě vám solární sprcha bude sloužit od dubna do září. Teplota ohřáté vody může dosáhnout až 60° C, proto nezapomeňte vždy opatrně mísit teplou vodu se studenou nebo dejte při výběru přednost zařízení vybavenému pákovou baterií pro snadnější regulaci teploty.