Mužské místo ve světě

Co my ženy od dnešních mužů vlastně chceme? V krátkosti, byly bychom docela rády, kdybyste k nám přistupovali jako k lidským bytostem. Po generace platilo, že žena je převážně matka a pečovatelka, která by neměla mít své vlastní ambice. A nás to v jednu chvíli přestalo bavit. Ano, některé z nás vidí své naplnění v tom stát se matkou, pečovat o domácnost a o manžela. Jiným z nás ale svatba a děti zas tak moc neříkají, a raději chceme vidět svět, získat do třicítky nobelovku nebo mít vlastní firmu. Všechny tyto cesty jsou rovnocenné, a prosím, respektujte naší volbu. To, že se některé z nás nechtějí vdávat, neznamená, že vás nemáme rády nebo že vás ve svém životě nechceme. Jen máme pocit, že by se těch pár desítek tisíc dalo utratit za cestu do Indie nebo za nové auto, raději než za šaty a dort. Takže první zásadou, jak s námi koexistovat v tomto novém světě, je zkusit s námi mluvit jako se sobě rovnými.

pár ve tmě

Nebojte se žen ve svém odvětví. Mnoha mužům vadí, že ženy se „cpou“ do odvětví, ve kterých předtím nebyly, ať už je to IT nebo vysoký management. Pokud tam ale jsme, jsme tam proto, že tam chceme být, a že si danou pozici zasloužíme. Že jsme tam jen proto, aby bylo na co koukat? V takovém případě se to brzo projeví na naších výsledcích. Většina žen do těchto odvětví ale vstupuje proto, že mají opravdový zájem o obor, ne proto, aby naštvaly muže. Navíc, na spoustu věcí se díváme jinak, takže ve výsledku může být naše přítomnost k užitku všem. A že se zvyšuje konkurence? Alespoň máte jistotu, že váš tým je skutečně ten nejlepší, jaký může být.

procházka ve dvou

Jak tedy najít své místo ve světě? Mluvte, mluvte, mluvte. Se svými partnerkami, kolegyněmi, sestrami, maminkami. Jejich názor by samo sebou neměl určovat váš osud, ale budete díky tomu schopni se ženami ve svém okolí spolupracovat, než abyste s námi bojovali zbytečnou bitvu.