Dodávka z půjčovny dodávek na cestách po lázeňské oblasti Západních Čech

Vycestovat s pronajatou dodávkou za hranice všedních dnů je možné, pokud nám vláda nezakáže pohyb mezi jednotlivými kraji v republice. Nemusíte se ovšem vydávat za hranice republiky, hranice všedních dnů překročíte i tak, jestliže si zvolíte vhodné místo v tuzemsku. A těch je v Česku obrovský počet, stačí zalistovat v nějaké turistické brožuře nebo nahlédnout do mapy. A pokud si nevíte rady, dejte na dobré tipy nezávislých serverů a zkušenosti cestovatelů, kteří podobný nápad před vámi již realizovali.

kolonáda v Mariánských Lázních

Máme pro vás tip na jedno z míst, která byste neměli ponechat tak docela bez povšimnutí, a co stojí za to poctít vaší návštěvou. Jsou to západní Čechy, lázeňská oblast Slavkovského lesa.

Slavkovský les

Pronájem dodávek z nejlevnější půjčovny dodávek Praha se vůbec nespecializuje jen na stěhování a vyklízecí akce nebo objemné nákupy stavebnin či nábytku, vůz lze mít k dispozici třeba na celý týden v partě nadšenců, co milují toulky přírodou, klid a pohodu, a hlavně se chtějí vyhnout zalidněným hotelovým komplexům, přeplněným plážím, či rušným městským aglomeracím, byť s historickým jádrem a mnoha pamětihodnostmi.

Mariánské Lázně

Jízda v jednom větším vozidle typu dodávek má své výhody – cestujete všichni najednou a nikoho nikde nemusíte nahánět přes mobil a GPS, pružně měníte plán cesty, zastavíte, kde chcete, sjednáte si ubytování v nějakém soukromém penzionu v ústraní, anebo přespíte v kempu – dle počasí a nálady.

Vydejte se tam, kde se stáčí Magnesia – víte, že hořčík se již desítky let vytrácí z potravin díky nevhodným zemědělským postupům, hlavně hnojení syntetickými hnojivy? Měli bychom jej doplňovat pravidelně a jednou z možností, jak to udělat, je minerálka Magnesia. Ta vyvěrá poblíž obce Mnichov, uprostřed Slavkovského lesa, nedaleko Lázní Kynžvart. A právě sem byste mohli zamířit autem a kochat se tamní zajímavou krajinou.

Ta je kopcovitá, zčásti zalesněná, protkána loukami a remízky, protéká tudy říčka Teplá a jsou tu i rozsáhlé pastviny pro hovězí dobytek. U obce Otročín se také vyrábí velmi známé, kvalitní jogurty Hollandia.