Skvělý způsob, jak zamezit znečištění

Chcete-li se v létě na svém dvorku nebo zahradě dostatečně osvěžit, nemusíte kvůli tomu pracně budovat nějakou vodní plochu. Jsou i levnější řešení.

Skvělý způsob, jak zamezit znečištění

Hodně lidí má rodinné domky a k nim neodmyslitelně patří zahrady. Takto bydlet má své velké výhody. Zahrada je jednou z nich. Nejenže si na této ploše můžete zřídit třeba vlastní záhon růží nebo zasadit jabloně, ale rovněž může zahrada sloužit i jako improvizovaná plovárna. Na rozdíl od veřejné plovárny, zde budete mít dostatečné množství soukromí a samozřejmě se nebudete muset tlačit mezi lidmi, když budete chtít do vody.

Veget u bazénu

Vybudovat si na zahradě vlastní vodní plochu, třeba ve formě bazénu, rozhodně není špatný nápad. Zvláště to pak platí, když si vyberete některý z mnoha nadzemních modelů. Ty totiž nejsou ani příliš drahé, a i když trochu kazí výhled na zahradu, pořád se jedná o velice užitečnou věc, kterou oceníte hlavně v parných dnech. Je však vhodné k takovéto koupací ploše dokoupit i pár nezbytností. Mezi nimi by neměla chybět ani solární plachta na bazén.

Zahřání vody

Už z názvu vás asi napadlo, že tento druh plachty neslouží pouze k zakrytí vody, ale může fungovat i jako jakési ohřívadlo. Možná by se vám mohlo zdát, že v létě je tato funkce poněkud zbytečná a do jisté míry byste měli pravdu. Pokud budou venku panovat taková horka, jako v posledních několika létech, příliš tuto funkci nevyužijete. Ovšem ne všechna léta musí být zákonitě horká. V takovém případě se vám tato funkce naopak hodně vyplatí, jelikož s její pomocí můžete ohřát vodu poměrně efektivně, a hlavně prakticky zadarmo, protože o energii se v tomto případě postará sluníčko.

Voda

Kryt

Solární plachta však nemusí být používána pouze k zahřátí vody, ale také k její ochraně. Do vody totiž často padá různé listí, papírky a další nečistoty, které do ní může běžně zavát vítr. A to samozřejmě nechcete. Abyste se tomuto vyhnuli, natáhněte plachtu a máte po starostech. Samozřejmě není nutné mít ji nataženou pořád. Bohatě postačí aplikovat ji, jakmile daný den dokončíte koupání. Samotné natažení není vůbec složité. Jen u větších vodních ploch asi budete potřebovat pomocníka.