O venkovní kamenné dlažbě


Vypadá báječně

Cokoli vytvoříte z kamene, vypadá báječně. Sochy, plastiky, reliéfy, domovní erby, zídky, chodníky, obklady a dlažby. Stěží o tom bude někdo pochybovat, těžko o tom bude někdo vést polemiku a nesouhlasnou debatu. Přírodní kámen nemůžete zastoupit ničím jiným, žádným umělým výtvorem z laboratoře a z výrobního pásu. Když se o to pokusíte, bude to vždy viditelné a hmatatelné. Každý to dříve nebo později rozpozná.

kamenná dlažba

Venkovní kamenná dlažba https://www.stoneexpert.cz/kamenna-dlazba-venkovni/ může být vyrobena z nepravidelných kamenných úlomků nebo z pravidelných řezaných a broušených kvádrů a těch materiálů pro výrobu existuje celá řada. Mezi nimi se budete rozhodovat z více kritérií, především dle vzhledu, odolnosti vůči povětrnostním vlivům a fyzikálních vlastností.

venkovní dlažba z kamene

Ať už si vyberete kvarcit, pískovec, mramor, břidlici, žulu, rulu či travertin, půjde vždy o přírodní unikát se zajímavou kresbou, reliéfem a povrchem.

Jak se po ní chodí

Našlapovat po dlažbě přírodního původu je vždy „přírodní prožitek“, jakési souznění s přírodními živly, uvědomují si to všichni, kteří mají dostatek odvahy vyzout se z bot a procházet se v přírodě naboso. Za příznivého počasí je to nesmírně příjemná záležitost, kámen rozpálený od sluníčka dodává absorbovanou energii postupně a pomalu a předává nám ji skrze reflexní body na chodidlech. Je to v podstatě cílená reflexní terapie, kterou si můžete dopřát doma na zahradě, na terase u bazénu anebo kdekoli v interiéru.

Kámen v zimě

Někteří lidé se pravidelně otužují a vstupují kvůli tomu do chladných říčních vod i v zimním období. Chcete-li se otužovat a přispět tak vlastnímu zdraví, můžete začít od malých krůčků a ty byste mohli podniknout naboso právě na venkovní dlažbě. Chůzi po studeném kameni byste mohli prostřídat chůzí po teplé kamenné dlažbě u podlahového vytápění a právě střídání studeného a teplého povrchu je perfektní pro posílení krevního oběhu a lymfatického systému. Na podobném principu funguje i klasická sauna, kdy se prohřátý organismus prudce zchladí ve studené vodě přilehlého bazénku.